Ogłoszenia Duszpasterskie

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

24 marca 2019

 

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na dom księży emerytów i Sąd Metropolitarny.

Za każdą złożoną ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii.

 

 1. Dziś III Niedziela Wielkiego Postu.
 2. Zapraszamy dziś w niedzielę na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na godz. 16.45.
 3. Zachęcamy do dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych na czas Wielkiego Postu. Niech nasze wyrzeczenie wesprze duchowo osoby borykające się z uzależnieniem. Zachęcamy do wpisu do Księgi Abstynencji wystawionej w Kaplicy Miłosierdzia.
 4. Jutro w poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia, modlimy się w intencji dzieci poczętych, a jeszcze nienarodzonych. Osoby, które chciałyby podjąć się duchowej adopcji, polegającej na codziennej modlitwie przez 9 miesięcy w intencji Bogu wiadomego dziecka, mogą zabrać ze sobą tekst modlitwy przy wyjściu z kościoła. Osoby, które chcą podjąć adopcję imiennie, prosimy o przyniesienie na jutrzejszą mszę świętą wypisaną deklarację, którą złożymy podczas ofiarowania na mszy o 8.00 i o 18.00. Po mszach świętych udzielimy specjalnego błogosławieństwa kobietą w stanie błogosławionym. Zapraszamy.
 5. W środę o 17.30 nabożeństwo do MB Pocieszenia.
 6. W środę zapraszamy na modlitwę uwielbienia  na godz. 19.00.
 7. Nabożeństwo do NSPJ  w piątek po mszy porannej.
 8. Zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej Parafii  w piątek 29 marca po mszy wieczornej, czyli ok. godz. 18.45. Jest to również okazja do dania świadectwa swojej wiary. W tym dniu nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 16.30 i o 17.00.
 9. Osoby, które chciałby włączyć się w Triduum Paschalne, jako lektorzy, kantorzy, bądź zasilić scholę parafialną podczas Triduum, bardzo prosimy o kontakt bezpośrednio po mszy świętej. Gorąco zapraszamy.
 10. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne, które zakończymy w środę. Poprowadzi je ks. Krzysztof Goik, który posługiwał między innymi w Rosji, jako kapelan szpitalny, ojciec duchowny w Seminarium, a obecnie jest proboszczem. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.
 11. Parafialny zespół Caritas zaprasza potrzebujących na wydawkę żywności: w poniedziałek, środę, piątek od 18.00 do 20.30, wtorek, czwartek i sobotę od 8.30 do 10.30.
 12. Dzieci i młodzież zapraszamy na spotkania formacyjne ministrantów, Dzieci Maryi i Oazy. Ministranci mają zbiórkę w sobotę o 9.00, Dzieci Maryi w sobotę o 10.00. Oaza w piątek po mszy św. wieczornej.
 13. Bezpłatneporady życia rodzinnego i porady prawnicze w środy od 16.00 do 17.00 w kancelarii parafialnej.
 14. Ostatni tydzień na zapisy na Kurs na wychowawcę kolonijnego w dniach 4 i 25 maja. Początek o godz. 9:30. Koszt kursu, wraz z zaświadczeniem uprawniającym podjęcie pracy jako wychowawca kolonijny – 130 zł.
 15. Są jeszcze wolne miejsca na kolonie charytatywne „Boskie Kolonie” na Mazurach dla dzieci do 14 roku życia. Odbędą się one w formie obozu pod namiotami od 8 do 22 lipca. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii po mszach świętych. Ilość miejsc ograniczona. Młodzież lub osoby dorosłe, które chciałyby zasilić kadrę wychowawców Boskich Kolonii prosimy o kontakt osobisty z ks. Krzysztofem. Potrzebni są również Ratownicy Wodni.
 16. Turnus dla dorosłych oraz rodzin z dziećmi „wakacje po kosztach” w tymże samym miejscu na Mazurach odbędzie się od 3 do 11 sierpnia. Szczegóły u ks. Krzysztofa.
 17. Panowie, którzy mogliby pomóc w rozbijaniu lub zwijaniu obozu prosimy o kontakt.
 18. Zachęcamy do składania pisemnych próśb w osobistych intencjach przez wstawiennictwo o. Pio. Można je składać pod figurą o. Pio. W tych intencjach codziennie modlimy się na mszach świętych w ciągu tygodnia.
 19. Po mszach przy wyjściu z kościoła jest do nabycia Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Misyjne Drogi, nasza parafialna gazetka. Są także do nabycia Paschaliki Caritas.
 20. Kancelaria parafialna w tym tygodniu jest czynna:

 Poniedziałek: 16.oo - 17.3o

Wtorek: 16.0o - 17.3o
Środa: o8.3o - 10.oo
Piątek: o9.oo - 10.oo

Życzymy pięknego świętowania niedzieli, błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, siedziba: Chorzów, Długa 32.