Ogłoszenia Duszpasterskie

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

II NIEDZIELA ZWYKŁA

20 stycznia 2018

 

Dzisiejsza kolekta na potrzeby naszej Parafii.

Za każdą złożoną ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

Za tydzień kolekta specjalna na opał naszego kościoła.

 

 

 1. Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen i innych nieszczęść są zmuszeni do puszczenia własnej ojczyzny.
 2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który kończy się 25 stycznia. Polecamy tę intencję w osobistej modlitwie.
 3. Zakończyliśmy odwiedziny kolędowe. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli księży w swoim domu. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy Wam każdego dnia, aby nasze domy były miejscem pokoju, miłości i szczęścia.
 4. Spotkanie Rady Parafialnej w czwartek 24 stycznia po mszy wieczornej na probostwie. Serdecznie zapraszamy.
 5. W sobotę 26 stycznia na godz. 16.30 zapraszamy dzieci, młodzież, całe rodziny, które chciałyby kolędować Panu Jezusowi. Można zaśpiewać lub zagrać kolędę lub pastorałkę. Ze względów organizacyjnych prosimy o zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej do dzisiejszej niedzieli. Przewidziane jest również wspólne kolędowanie.
 6. Również w sobotę 26 stycznia Kolorowe Serca organizują bal przebierańców dla dzieci. Koszt 10 zł. Zapisy w kancelarii lub bezpośrednio u p. Agnieszki w punkcie Caritas do 25 stycznia.
 7. W nocy z 26 na 27 stycznia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu Zdroju młodzież naszej archidiecezji będzie przeżywać Światowe Dni Młodzieży z ojcem świętym Franciszkiem w ramach akcji „Panama na Śląsku”. Polecamy to wydarzenie w modlitwie.
 8. Zachęcamy do adoracji Pana Jezusa w naszej stajence  przez cały dzień do mszy wieczornej oraz do adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Wiecznej Adoracji.
 9. W środę o 17.30 nabożeństwo do MB Pocieszenia.
 10. W środę zapraszamy na modlitwę uwielbienia na godz. 19.00.
 11. Nabożeństwo do NSPJ  w piątek po mszy porannej.
 12. Regionalne Czuwanie przy Żłóbku dla członków Legionu Maryi odbędzie się w Panewnikach 27 stycznia o godz. 16.30.
 13. Parafia św. Jadwigi w Chorzowie zaprasza na bal karnawałowy 2 lutego na godz. 19.00. Zapisy w kancelarii parafialnej św. Jadwigi. Koszt 70 zł.
 14. Parafialny zespół Caritas zaprasza potrzebujących na wydawkę żywności:  w poniedziałek, środę, piątek od 18.00 do 20.30, wtorek, czwartek i sobotę od 8.30 do 10.30.
 15. Dzieci i młodzież zapraszamy na spotkania formacyjne ministrantów, Dzieci Maryi i Oazy. Ministranci  mają zbiórkę w sobotę o 9.00, Dzieci Maryi  w sobotę o 10.00. Oaza  w piątek po mszy św. wieczornej.
 16. Wyjątkowo w tym tygodniu nie będzie porad prawniczych i życia rodzinnego.
 17. Zachęcamy do składania pisemnych próśb w osobistych intencjach przez wstawiennictwo o. Pio. Można je składać pod figurą o. Pio. W tych intencjach codziennie modlimy się na mszach świętych w ciągu tygodnia.
 18. Po mszach przy wyjściu z kościoła jest do nabycia Gość Niedzielny, nasza parafialna gazetka.
 19. Dyrekcja SP nr 37 informuje, że rozpoczął się nabór do I klas szkoły podstawowej.
 1. Kancelaria parafialna w tym tygodniu jest czynna:

 

Poniedziałek: 16.oo - 17.3o
Wtorek: 16.0o - 17.3o
Środa: o8.3o - 10.oo
Piątek: o9.oo - 10.oo

 

           Życzymy pięknego świętowania niedzieli, błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, siedziba: Chorzów, Długa 32.