WITAMY NA STRONIE

RZYMSKOKATOLICKIEJ PARAFII NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

W CHORZOWIE BATORYM

 

Liturgia


2018-11-17, Sobota, Rok B, II
3 J 5-8
Ps 112 (111), 1-2. 3-4. 5-6 (R.: por. 1a)
2 Tes 2, 14
Łk 18, 1-8
2018-11-18, Niedziela, Rok B, II
Dn 12, 1-3
Ps 16 (15), 5 i 8. 9-10. 11 (R.: por. 1)
Hbr 10, 11-14. 18
Łk 21, 36
Mk 13, 24-32
2018-11-19, Poniedziałek, Rok B, II
Ap 1, 1-4; 2, 1-5a
Ps 1, 1-2. 3. 4 i 6 (R.: por. Ap 2, 7b)
J 8, 12b
Łk 18, 35-43

Wydarzenia

 

Katecheza dla dorosłych

W piątek 16 listopada o godz. 19.00 na probostwie katecheza dla dorosłych. Temat: Rodzina - ludzkie pomysły pełne łez. Serdecznie zapraszamy.


ORSZAK TRZECH KRÓLI'2019

 

Konkurs Głosuj na wielbłąda!  Wygraj korony!
     Po raz szósty mieszkańcy miejscowości, w których odbędzie się Orszak Trzech Króli, będą mogli wygrać dla swojego Orszaku WIELBŁĄDA! Egzotyczny aktor weźmie udział w jasełkach w zwycięskiej miejscowości 6 stycznia 2019 roku. Organizatorem konkursu jest Fundacja Orszak Trzech Króli. Wizytę wielbłąda wygra miejscowość, która uzyska najwięcej ważnie oddanych głosów.
     Konkurs trwa od 12 listopada 2018 r. od godz. 12.00 do 30 listopada 2018 r. do godz. 12.00. Głosowanie na miejscowości odbywa się na stronie www.orszak.org
     W konkursie można wygrać następujące nagrody:
I miejsce – wizyta wielbłąda
II miejsce – 3.000 czekoladek
III miejsce – 2.000 czekoladek
     Dodatkowo: Miejscowości, które uzyskają ponad 400 ważnych głosów, otrzymają 400 dodatkowych koron; miejscowości, które otrzymają ponad 800 ważnych głosów, otrzymają 800 dodatkowych koron; miejscowości, które otrzymają ponad 1200 ważnych głosów, otrzymają 1200 dodatkowych koron itd.
     Jedna osoba może zagłosować jeden raz. Na podany adres mailowy wysyłana zostanie wiadomość z linkiem aktywacyjnym w przeciągu ok. 60 minut. Kliknięcie w link jest warunkiem oddania ważnego głosu. Należy sprawdzać spam, ponieważ wiadomość z linkiem aktywacyjnym może tam trafić.

Koncert 11.11.2018

 

Dziękujemy organizatorom Festiwalu im. Gorczyckiego za koncert Cantate Domino in Croatia et Polonia za dostarczenie nam pięknych przeżyć. Dziękuję Artystom-muzykom i wszystkim przybyłym na to wydarzenie. Więcej zdjęć w 'galerii'.

 


Modlitwa Uwielbienia - każda środa 19.00


Zaproszenie do Katedry

page1image60981248

ZAPROSZENIE DO KATEDRY NA UROCZYSTOŚĆJEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Drodzy Diecezjanie!

Przed nami ostatnia niedziela kończącego się roku liturgicznego. W tym dniu nasze myślii serca kierujemy ku Chrystusowi, którego mocą wiary nazywamy Królem Wszechświata. Jego panowanie trwa na wieki! Tej prawdy uczymy się między innymi w naszej katowickiej katedrze,matce kościołów archidiecezji, którą z mozołem odnawiamy w perspektywie bliskiego już jubileuszu100-lecia diecezji.

Serdecznie zapraszam do uczestniczenia w niedzielę, 25 listopada, w liturgii Mszy świętejpontyfikalnej ku czci Chrystusa Króla o godzinie 12.00 w katowickiej katedrze. Zapraszam delegacje Rady Duszpasterskiej każdej parafii, członków Akcji Katolickiej i Katolickiego StowarzyszeniaMłodzieży. Do udziału zapraszam wiernych należących do ruchów, wspólnot istowarzyszeń działających w parafiach; zapraszam wszystkich, którzy w naszej archidiecezjalnej wspólnocie pragną odnowić oddanie się Chrystusowi Królowi i dziękować Mu za dar Ducha Świętego, którym jesteśmy napełnieni. Do tego szczególnego dziękczynienia zobowiązani są członkowie Odnowy w DuchuŚwiętym oraz wszyscy bierzmowani, którzy w mocy Ducha Świętego słowem i życiem wołają: Panem jest Jezus!

Po Eucharystii kolejnej grupie zasłużonych diecezjan zostaną wręczone archidiecezjalne medale Pro Christi Regno, które są znakiem wdzięczności za zaangażowanie w dzieło budowaniaKrólestwa Bożego i naszej kościelnej wspólnoty.

Siostry i Bracia!

W dniach od 3 do 14 grudnia br. w Katowicach odbędzie się globalne forum poświęcone światowej polityce klimatycznej – COP24. W wydarzeniu weźmie udział kilkadziesiąt tysięcy uczestników z krajów należących do Organizacji Narodów Zjednoczonych, w tym prezydenci państwi premierzy rządów oraz ministrowie odpowiedzialni za kwestie środowiska i klimatu. Przybędą również przedstawiciele Stolicy Apostolskiej.

Organizacja konferencji klimatycznej to dla Polski, dla województwa śląskiego,dla górnośląsko-zagłębiowskiej metropolii i miasta Katowice – poważne wyzwanie. Dla Kościoła katolickiego na Górnym Śląsku, również dla innych Kościołów – szczyt klimatyczny jest przede wszystkim wyzwaniem duszpasterskim. Zamierzamy naszym gościom zaoferować bogatą ofertę duszpasterską, przybliżyć naukę Kościoła o stworzeniu i ukazać dotychczasowe działania na rzecztroski o nasz „wspólny dom”, o Ziemię.

Serdecznie proszę was, drodzy Diecezjanie, o objęcie modlitwą tego wydarzenia, aby spotkanieprzedstawicieli tak wielu narodów w sprawie ochrony środowiska naturalnego przebiegało w pokoju i doprowadziło do globalnego porozumienia. Wzywajmy szczególnie pomocy Ducha Świętego. Niechobjawi się całej rodzinie ludzkiej jako moc gromadzenia, sprawca jedności i siła przemiany. A my sami – napełnieni Duchem Świętym – bądźmy dla uczestników forum gościnni i otwarci, przyjaźnii serdeczni, wprowadzający pokój i zgodę.

Przyzywając mocy Bożego Ducha, wszystkim Diecezjanom błogosławię: w imię Ojcai Syna, i Ducha Świętego.

page1image60986240

Katowice, 13 listopada 2018 r. VA I 7928/18

† Wiktor SkworcARCYBISKUP METROPOLITA KATOWICKI


Potrzebni 'Muzyczni'

Poszukujemy osoby uzdolnione muzycznie, grające na instrumentach. Chcemy stworzyć diakonie muzyczną posługującą m.in. na mszach szkolnych.


Archidiecezjalna pielgrzymka osób chorych i niepełnosprawnych do Lourdes


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, siedziba: Chorzów, Długa 32.