Ogłoszenia Duszpasterskie

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 marca 2019

 

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nasza parafię, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes.

Za każdą złożoną ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

Za tydzień kolekta dom księży emerytów i Sąd Metropolitarny.

 

 

 1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu. W Parafii gościmy relikwie św. Floriana z racji 25-lecia przekazania jego relikwii naszemu miastu. Po mszach krótkie nabożeństwo ku Jego czci z możliwością ucałowania relikwii.
 2. Zapraszamy dziś w niedzielę na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na godz. 16.45.
 3. Zachęcamy do dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych na czas Wielkiego Postu. Niech nasze wyrzeczenie wesprze duchowo osoby borykające się z uzależnieniem. Zachęcamy do wpisu do Księgi Abstynencji  wystawionej w Kaplicy Miłosierdzia.
 4. We wtorek uroczystość św. Józefa. Codziennie po mszy porannej nowenna przed uroczystością św. Józefa.
 5. Również we wtorek rocznicę urodzin obchodzi ks. Mirosław Czeglik. Msza święta w Jego intencji, na którą zapraszamy wszystkich Parafian o godz. 18.00.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa z rozważaniami dla dzieci w piątki o godz. 16.30, Droga Krzyżowa z zaleckami i modlitwą za zmarłych w piątki o godz. 17.00.
 7. W środę o 17.30 nabożeństwo do MB Pocieszenia.
 8. W środę zapraszamy na modlitwę uwielbienia na godz. 19.00.
 9. Nabożeństwo do NSPJ w piątek po mszy porannej.
 10. Zapraszamy na Wielkopostne Czuwanie w piątek 22 marca na godz. 19.00. Będziemy gościli p. Jacka Kurka z prezentacją słowno-muzyczną pt. „U progu tajemnicy przejścia”. Potem czuwanie modlitewne – adoracja wizerunku Ecce Homo.
 11. Już dziś zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej Parafii w piątek 29 marca po mszy wieczornej, czyli ok. godz. 18.45
 12. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać chorych do środy.
 13. Osoby, które chciałby włączyć się w Triduum Paschalne, jako lektorzy, kantorzy, bądź zasilić scholę parafialną podczas Triduum, bardzo prosimy o kontakt bezpośrednio po mszy świętej. Gorąco zapraszamy.
 14. Parafialny zespół Caritas zaprasza potrzebujących na wydawkę żywności:  w poniedziałek, środę, piątek od 18.00 do 20.30, wtorek, czwartek i sobotę od 8.30 do 10.30.
 15. Dzieci i młodzież zapraszamy na spotkania formacyjne ministrantów, Dzieci Maryi i Oazy. Ministranci mają zbiórkę w sobotę o 9.00, Dzieci Maryi w sobotę o 10.00. Oaza w piątek po mszy św. wieczornej.
 16. Bezpłatne porady życia rodzinnego i porady prawnicze w środy od 16.00 do 17.00 w kancelarii parafialnej.
 17. Trwają jeszcze zapisy na Kurs na wychowawcę kolonijnego w dniach 4 i 25 maja. Początek o godz. 9:30. Koszt kursu, wraz z zaświadczeniem uprawniającym podjęcie pracy jako wychowawca kolonijny – 130 zł.
 18. Są jeszcze wolne miejsca na kolonie charytatywne „Boskie Kolonie” na Mazurach dla dzieci do 14 roku życia. Odbędą się one w formie obozu pod namiotami od 8 do 22 lipca. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii po mszach świętych. Ilość miejsc ograniczona. Młodzież lub osoby dorosłe, które chciałyby zasilić kadrę wychowawców Boskich Kolonii prosimy o kontakt osobisty z ks. Krzysztofem. Potrzebni są również Ratownicy Wodni.
 19. Turnus dla dorosłych oraz rodzin z dziećmi „wakacje po kosztach” w tymże samym miejscu na Mazurach odbędzie się od 3 do 11 sierpnia. Szczegóły u ks. Krzysztofa.
 20. Panowie, którzy mogliby pomóc w rozbijaniu lub zwijaniu obozu prosimy o kontakt.
 21. Zachęcamy do składania pisemnych próśb w osobistych intencjach przez wstawiennictwo o. Pio. Można je składać pod figurą o. Pio. W tych intencjach codziennie modlimy się na mszach świętych w ciągu tygodnia.
 22. Po mszach przy wyjściu z kościoła jest do nabycia Gość Niedzielny, Misyjne Drogi, nasza parafialna gazetka. Są także do nabycia Paschaliki Caritas.
 23. Kancelaria parafialna w tym tygodniu jest czynna: 

 

Poniedziałek: 16.oo - 17.3o
Wtorek: 16.0o - 17.3o
Środa: o8.3o - 10.oo
Piątek: o9.oo - 10.oo

Życzymy pięknego świętowania niedzieli, błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, siedziba: Chorzów, Długa 32.