Ogłoszenia Duszpasterskie

II NIEDZIELA ADWENTU

9 grudzień 2018

 

Dzisiejsza kolekta na potrzeby parafii, na opał, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za każdą złożoną ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

 

 1. Dziś II niedziela Adwentu. Modlimy się za Kościół na Wschodzie.
 2. Prace przy budowie stajenki codziennie w tygodniu po roratach. Chętnych do pomocy zapraszamy.
 3. Nabożeństwa w tym tygodniu: w środę o 16.30 do MB Pocieszenia, w piątek po mszy porannej do NSPJ.
 4. W środę serdecznie zapraszamy na modlitwę uwielbienia na godz. 19.00.
 5. Zapraszamy na roraty, które od poniedziałku do piątku będą o godz. 17.00. Dzieci prosimy, aby na roraty przychodziły z lampionami. W Adwencie nie będzie mszy świętej w tygodniu o godz. 18.00.
 6. Kolęda w soboty i niedzielę rozpoczynamy od 15.00, a w tygodniu od 16.00. Plan w gablotce i na stronie internetowej.
 7. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać chętnych do środy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 8. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Podaruj gwiazdkę z Nieba.” Paczki przynosimy na probostwo do 20 grudnia. Dziękuję młodzieży oazowej i ks. Mirkowi za przygotowanie akcji.
 9. Osoby przeżywające Wigilię Bożego Narodzenia w samotności zapraszamy na wspólną Wigilię na probostwo na godz. 18.30. „Nie bądź sam”. Ze względów organizacyjnych prosimy o zapisy do przyszłej niedzieli 16 grudnia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 10. W przyszłą niedzielę adwentu, niedzielę Gaudete, zapraszamy na parafialny kiermasz adwentowy.
 11. Trwają zapisy na Archidiecezjalna Pielgrzymkę Osób Chorych i Niepełnosprawnych do Lourdes, która odbędzie się od 5 do 13 maja 2019. Szczegóły w gablotce.
 12. Parafialny zespół Caritas zaprasza potrzebujących na wydawkę żywności: poniedziałek, środa i piątek od 18.00 do 20.00, wtorek, czwartek i sobota od 8.30 do 10.30.
 13. W piątek o godz. 18.00spotkanie wspólnoty o. Pio.
 14. Dzieci i młodzież zapraszamy na spotkania formacyjne ministrantów, Dzieci Maryi i Oazy. Ministranci mają zbiórkę w sobotę o 9.00, Dzieci Maryi w sobotę o 10.00. Oaza w piątek po mszy św. wieczornej.
 15. Bezpłatne porady życia rodzinnego i porady prawnicze w środy od 16.00 do 17.00 w kancelarii parafialnej.
 16. Zachęcamy do składania pisemnych próśb w osobistych intencjach przez wstawiennictwo o. Pio. Można je składać pod figurą o. Pio. W tych intencjach codziennie modlimy się na mszach świętych w ciągu tygodnia.
 17. Zachęcamy do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Wiecznej Adoracji oraz do udziału we Mszach św. w tygodniu.
 18. Okazja do Spowiedzi codziennie pół godziny przed mszami i w piątki od 15.00 do 18.00.
 19. Są jeszcze wolne intencje w nadchodzącym tygodniu: w piątek, sobotę, niedzielę o 8.00 i 19.00.
 20. Po mszach świętych w kaplicy św. Antoniego są do nabycia świece Caritas - wigilijne dzieło pomocy dzieciom, opłatki na stół wigilijny, orginalne torby z emblematem naszej parafii. Dochód na cele charytatywne.
 21. W zakrystii są do nabycia bilety na koncert Betlejem w Spodku, który odbędzie się 3 stycznia.
 22. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa”, „L’Osservatore Romano”, „Apostolstwo Chorych” oraz gazetka parafialna.

 

Kancelaria parafialna jest czynna:

           poniedziałek i wtorek                od 1600do 1730

             środę                                              od   830do 1000

             piątek                                            od   900do 1000

 

Życzymy pięknego świętowania niedzieli oraz błogosławionego tygodnia.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, siedziba: Chorzów, Długa 32.