Ogłoszenia Duszpasterskie

 

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na misje.

Za każdą złożoną ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii. Podczas ubiegłej niedzieli zebrano kolektę na nagrobki dla naszych proboszczów. Wyniosła ona 6597 zł. Serdeczne Bóg zapłać. Szacunkowy koszt płyt nagrobnych z robocizną to 21.500 zł. następna kolekta na ten cel zebrana będzie 1 listopada.

 

 1. Dziś w niedzielę po mszy wieczornej zapraszamy wszystkich parafian na modlitwę uwielbienia.
 2. Pamiętajmy dziś w szczególny sposób o modlitwie za Ojczyznęw dzień wyborów.
 3. Cały tydzień jest tygodniem misyjnym. Prosimy o modlitwę w intencji misjonarzy i dzieła misyjnego.
 4. W dzisiejszą niedzielę odbywa się we wszystkich parafiach liczenie wiernychna mszach świętych i przystępujących do Komunii.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W niedzielę o 17.00, w tygodniu o 17.15. Dzieci zachęcamy do zbierania pamiątkowych obrazków za różaniec. Dziękujemy grupom parafialnym, które prowadziły już rozważania różańcowe. Plan prowadzenia różańca jest umieszczony w gablotkach i na stronie internetowe.
 6. W piątek o godz. 12.00 dodatkowa msza św. z udzieleniem sakramentu chorychdla wszystkich osłabionych wiekiem i chorych parafian. Prosimy aby zgłaszać w kancelarii do środy osoby, które potrzebują pomocy w dostaniu się do kościoła.
 7. Trwają zapisy na Archidiecezjalna PielgrzymkęOsób Chorych i Niepełnosprawnych do Lourdes, która odbędzie się od 5 do 13 maja 2019.
 8. Parafialny zespół Caritas informuje o zmianie godzin wydawania żywności: poniedziałek, środa i piątek od 18.00 do 20.00, wtorek, czwartek i sobota od 8.30 do 10.30.
 9. Podobnie jak w ubiegłym roku 31 października organizujemy Przemarsz Wszystkich Świętych. Wyruszymy o 17.15 spod kościoła. Dzieci prosimy o przebranie się za wybranego świętego. Dodatkowe informacje u p. Agnieszki.
 • Dzieci i młodzież zapraszamy na spotkania formacyjne ministrantów, Dzieci Maryi i Oazy. Ministrancimają zbiórkę w sobotę o 9.00, Dzieci Maryiw sobotę o 10.00. Oazaw piątek po mszy św. wieczornej.
 • Bezpłatneporady życia rodzinnego i porady prawniczew środy od 16.00 do 17.00 w kancelarii parafialnej.
 • Zachęcamy do składania pisemnych próśb w osobistych intencjachprzez wstawiennictwo o. Pio. Można je składać pod figurą o. Pio. W tych intencjach codziennie modlimy się na mszach świętych w ciągu tygodnia.
 1. Zachęcamy do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentuw kaplicy Wiecznej Adoracji oraz do udziału we Mszach św. w tygodniu.
 2. Okazja do Spowiedzicodziennie pół godziny przed mszami i w piątki od 15.00 do 18.00.
 3. Są jeszcze wolne intencje:w niedzielę o 16.00. Od 1 października przyjmujemy intencje mszalne urodzinowe, jubileuszowe, imieninowe na nowy rok. Msze za naszych zmarłych na przyszły rok będzie można zamawiać od listopada.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa”, „L’Osservatore Romano”, „Apostolstwo Chorych” oraz wydrukowane ogłoszenia z porządkiem nabożeństw.
 5. W zakrystii jest do nabycia Kalendarz Śląskina nowy rok.
 6. Kancelaria parafialna jest czynna:

           poniedziałek i wtorek        od 1600    do 1730

             środę                                      od   830    do 1000

             piątek                                     od   900    do 1000

 

Życzymy pięknego świętowania niedzieli oraz błogosławionego tygodnia.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, siedziba: Chorzów, Długa 32.