Ogłoszenia Duszpasterskie

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

24 luty 2019

 

Dzisiejsza kolekta na potrzeby naszej Parafii.

Za każdą złożoną ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

Za tydzień kolekta specjalna na nowy piec do kościoła.

 

 

 1. Dziś VII niedziela zwykła w ciągu roku.
 2. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania. Spowiedź codziennie pół godziny przed mszami i w piątki od 15.00 do 18.00.
 3. Dzieci zapraszamy na mszę świętą szkolną w piątek na godz. 17.00. Dodatkowa okazja do spowiedzi dla dzieci w piątek od 16.30.
 4. Zachęcamy do adoracji Pana Jezusa w Kaplicy Wiecznej Adoracji.
 5. W środę o 17.30 nabożeństwo do MB Pocieszenia.
 6. W środę zapraszamy namodlitwę uwielbienia na godz. 19.00.
 7. Nabożeństwo do NSPJ w piątek po mszy porannej.
 8. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę po mszy porannej.
 9. W czwartekrocznicę urodzin obchodzi ks. bp. Marek Szkudło. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 10. W czwartek po mszy wieczornej spotkanie Rady Parafialnej na probostwie.
 11. Parafialny zespół Caritas zaprasza potrzebujących nawydawkę żywności: w poniedziałek, środę, piątek od 18.00 do 20.30, wtorek, czwartek i sobotę od 8.30 do 10.30.
 12. Dzieci i młodzież zapraszamy na spotkania formacyjne ministrantów, Dzieci Maryi i Oazy. Ministranci mają zbiórkę w sobotę o 9.00, Dzieci Maryi w sobotę o 10.00. Oaza w piątek po mszy św. wieczornej.
 13. Bezpłatneporady życia rodzinnego i porady prawnicze w środy od 16.00 do 17.00 w kancelarii parafialnej.
 14. W naszej parafii odbędzie się Kurs na wychowawcę kolonijnego w dniach 4 i 25 maja. Początek o godz. 9:30. Koszt kursu, wraz z zaświadczeniem uprawniającym podjęcie pracy jako wychowawca kolonijny – 130 zł. Zapisy do końca marca wraz z zaliczką 50 zł.
 15. Przypominamy narzeczonym o obowiązku uczestnictwa w naukach przedmałżeńskich. Najbliższe nauki odbędą się w parafii Dobrego Pasterza 18, 19, 25, 26 marca, w parafii św. Antoniego 21, 28 marca i 4, 11 kwietnia. W parafii św. Franciszka na Klimzowcu w czerwcu. W naszej parafii we wrześniu. Konieczne jest wcześniejsze zapisanie się w konkretnej parafii. Dzień skupienia dla narzeczonych odbędzie się 16 marca w parafii Wniebowzięcia NMP w Chorzowie o godz. 16.30. Na dzień skupienia nie trzeba się wcześniej zapisywać.
 16. Rekolekcje dla narzeczonych, połączone z naukami przedślubnymi i dniem skupienia (w formie wyjazdowej) odbędą się w Kokoszycach w termiach: 12–14 kwietnia oraz 17–19 maja br. Zapisy w domu rekolekcyjnym. Prowadzi ks. Zdzisław Brzezinka z doradcami.
 17. Zachęcamy do składania pisemnych próśb w osobistych intencjach przez wstawiennictwo o. Pio. Można je składać pod figurą o. Pio. W tych intencjach codziennie modlimy się na mszach świętych w ciągu tygodnia.
 18. Jest jeszcze wolna intencja w przyszłą niedzielę o 19.00.
 1. Po mszach przy wyjściu z kościoła jest do nabycia Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci, nasza parafialna gazetka.
 2. Kancelaria parafialna w tym tygodniu jest czynna:

 

Poniedziałek: 16.oo - 17.3o
Wtorek: 16.0o - 17.3o
Środa: o8.3o - 10.oo
Piątek: o9.oo - 10.oo

Życzymy pięknego świętowania niedzieli, błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, siedziba: Chorzów, Długa 32.