13.05-13.10 - Nabożeństwo Fatimskie

 

WITAMY NA STRONIE

RZYMSKOKATOLICKIEJ PARAFII NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

W CHORZOWIE BATORYM

Liturgia


2019-08-19, Poniedziałek, Rok C, I, Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana Eudesa, prezbitera
Mt 19, 16-22
Sdz 2, 11-19
Ps 106 (105), 34-35. 36-37. 39-40. 43ab i 44 (R.: por. 4)
Mt 5, 3
Mt 19, 16-22
2019-08-20, Wtorek, Rok C, I, Wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
Mt 19, 23-30
Sdz 6, 11-24a
Ps 85 (84), 9. 11-12. 13-14 (R.: por. 9)
Por. 2 Kor 8, 9
Mt 19, 23-30
2019-08-21, Środa, Rok C, I, Wspomnienie św. Piusa X, papieża
Mt 20, 1-16
Sdz 9, 6-15
Ps 21 (20), 2-3. 4-5. 6-7 (R.: por. 2a)
Por. Hbr 4, 12
Mt 20, 1-16

Wydarzenia

 

Dobro zawsze zwycięża

 

 

 

 

 

 

     W niedzielny poranek, o 6.00,  24. pątniczki, pod przewodnictwem ks. prob. Krzysztofa, wyruszyły w drogę do Piekar.

     Do Matki Piekarskiej się idzie z nadzieją, niesie intencje, w drodze spotykamy znajome osoby, czasem dawno niewidziane, są rozmowy, idąc dzielimy się tym, co nas cieszy i co nas boli. Idziemy spotkać się z najważniejszą Osobą - Gospodynią Piekarską. Jest też nadzieja na dobre Słowo, w tym roku wygłoszone przez bp. Czaję.


Matka Sprawiedliwości i Miłości Społecznej czeka!

ZAPROSZENIE NA PIELGRZYMKĘ KOBIET I DZIEWCZĄT
do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich

 

     Drodzy Diecezjanie! Bracia i Siostry!
     Drogie Pątniczki do Piekarskiego Sanktuarium!
     Niedziela po 15 sierpnia na trwałe wpisała się w kalendarz duszpasterskich wydarzeń w naszej archidiecezji. Od dziesięcioleci bowiem w ten dzień dziewczyny i kobiety pielgrzymują na piekarskie wzgórze, aby razem z Maryją, Matką Sprawiedliwości i Miłości Społecznej, oddać cześć Jej Synowi, Jezusowi Chrystusowi.
     Już za dwa tygodnie, w niedzielę 18 sierpnia spotkamy się przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej! Pamiętając o Jej otwarciu na działanie Ducha Świętego, będziemy prosili o Jego dary i moc, ponieważ to On jest naszym Obrońcą i Pocieszycielem. On jest Duchem przemiany! To Jego mocą buduje się Kościół. To Jego działanie sprawia, że eucharystyczne dary dary – chleb i wino – stają się Ciałem i Krwią Chrystusa.
     Bracia i Siostry,
     Ponieważ nic nie możemy uczynić bez Bożej łaski, dlatego dziewczęta i kobiety wszystkich stanów, zawodów, pokoleń, zaangażowane rodzinnie i społecznie, osoby życia konsekrowanego – cały „świat kobiet” zapraszam na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. W tym dniu i w tym miejscu powinna być reprezentowana każda parafia naszej archidiecezji. Zachęcam parafie – proboszczów i rady duszpasterskie do zorganizowania pielgrzymek pieszych i autokarowych, aby przyczynić się do poszanowania naszego naturalnego środowiska, które cierpi z powodu skutków natężonego ruchu samochodowego. Ponadto też coraz poważniejsze są problemy z parkowaniem samochodów.
     Pielgrzymkę rozpoczniemy Godzinkami i Różańcem o godz. 8.00. Następnie, o godz. 9.30 z bazyliki wyruszy procesja z wizerunkiem Piekarskiej Pani na Kalwarię, gdzie zostanie odprawiona Msza św. z udziałem biskupów górnośląskiej metropolii oraz gości. Będzie jej przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz z Krakowa, a homilię wygłosi biskup opolski Andrzej Czaja. O godz. 13.45 zaplanowano godzinę ewangelizacyjną,  o godz. 15 nieszpory maryjne.
     Drogie Siostry!
     Przed Mszą św. – zgodnie z tradycja – przewidziane jest słowo Metropolity Górnośląskiego. Już dziś mogę zapowiedzieć, że zostaną poruszone aktualne problemy społeczne, w tym m.in. związane z rodziną. Przedstawiony też będzie program prewencji - ochrony dzieci i młodzieży – przed jakąkolwiek formą wykorzystania, obowiązujący w archidiecezji katowickiej. Będzie też podjęta sprawa zagrożenia niedziel wolnych od handlu, które dziesiątkom tysięcy kobiet dają możliwość świętowania niedzieli z rodziną. Nie możemy się zgodzić, by kobiety znowu – w Dzień Pański - zostały przymuszone do obsługiwania sklepowych kas.
     Telewizja Polonia, TVP Katowice oraz Radio eM, Radio Katowice i Radio Piekary przeprowadzą transmisję tego religijnego wydarzenia dla osób chorych i starszych oraz tych, które z różnych przyczyn nie będą mogły w niej uczestniczyć. Prośmy Bożą Opatrzność o dobrą pogodę na dzień pielgrzymki i o szczęśliwe jej przeżycie.
     Wam, Drogie Siostry – Dziewczęta i Kobiety – życzę otwarcia na światło Ducha Świętego i woli podjęcia pielgrzymiego trudu.
     Wszystkim uczestnikom niedzielnej Eucharystii z serca błogosławię: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

 


† Wiktor Skworc
Arcybiskup 
Metropolita Katowicki

Katowice, 01 sierpnia 2019 r.


Znowu tyka!

 

 

 

 

 

     

 

 

 

 

 

 

 

Po długiej przerwie,

spowodowanej m. in. awarią układu napędowego,

zegar na wieży naszej świątyni znowu działa!


Wakacje z Kolorowymi Sercami: Jak miło nam zdobywać góry!

 

 

 

 

     Tym razem Kolorowe Serca wyruszyły w dwudniową podróż na Soszów. Przejazd pociągiem, wędrówka po górach, wieczorne ognisko gry i zabawy  to tylko kilka atrakcji, które czekały nas pierwszego dnia. 

     W niedzielę, po śniadaniu, musiał odbyć się mecz piłki nożnej, poniewaz chłopaki domagali się rewanżu za zeszły rok (tym razem wygrali!). Następnie pakowanie, obiad i zjazd kolejką na dół. Spacerkiem, z krótką przerwą na lody, na pociąg i do domu. 

     Wielki dzięki dla Kasi i Pawła oraz ich ekipy z Soszowa za gościnę.

   

 

 

 

 

 

 Fotorelacja na FB https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2347702618647503&set=a.670068693077579&type=3&theater


Boskie Kolonie KRONOWO'2019


Wakacje z Kolorowymi Sercami: Klaps! Akcja!

 

 

 

 

     Tym razem cel sobotniej (20.07) wyprawy Kolorowych Serc był dla dzieciaków niespodzianką. Na zaproszenie p. Tomasza udali się do chorzowskiego studia filmowego KlapsFilm

     Podczas zorganizowanych specjanie dla nich warsztatów mogli poznać tajniki aktorstwa i dziennikarstwa. Najpierw był casting, później wywiad, a na końcu sesja zdjeciowa.

     Pełnię szczęścia tradycyjnie dopełniła wizyta w lodziarni.

     W następną sobotę kierunek Soszów Wielki.

 

 

 


 

Foto relacja na FB https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2336851399732625&set=pcb.2336854006399031&type=3&theater 


Wakacje z Kolorowymi Sercami: A ku ku! czy AKUKU?

 

 

     Oczywiście AUKU czyli mikołowska  Akademia Kreowania Uzdolnień Każdego Urwisa

     To już kolejny raz, na zaproszenie p. Ewy, uczestnicy letniej akcji Kolorowych Serc mieli okazję poszaleć w tej jedynej w swoim rodzaju Akademii. Nie trzeba nic pisać, zdjęcia, które znajdziecie na FB  https://www.facebook.com/agnieszka.stawowiak/media_set?set=a.2325061510911614&type=3, mówią same za siebie, że wyprawa była  udana. 'Piłeczkowy' tor przeszkód, trampolina, 'dojenie krowy', mecz minisiatkówki, a nawet ognisko w deszczu złożyły się na wpaniałą zabawę.


Wakacje z Kolorowymi Sercami: Straż pożarna

 

     W pierwszy weekend wakacji Kolorowe Serca zawitały w chorzowskiej Straży Pożarnej, gdzie podczas zwiedzania Centrum Edukacji Przeciwpożarowej dowiedzieli się m.in. jak bezpiecznie spędzić wakacje, ale również jakich niebezpiecznych sytuacji unikać w domu i na drodze.

     Po części edukacyjnej sobotniej wyprawy, na zaproszenie  Jasia 'Shreka' Borysa, dzieciaki w Cafe Milano zajadały się lodami według własnej kompozycji.   

     Będąc na rynku nie mogli przejść obojętnie obok nowych fontann... 

     Fotorelacja na FB https://www.facebook.com/agnieszka.stawowiak/media_set?set=a.2313085418775890&type=3    

     Do zobaczenia 13 lipca - kierunek AKUKU - mikołowska Akademia Kreowania Uzdolnień Każdego Urwisa.


Gdzie słyszysz śpiew tam idź...

 

 

 

 

     Niejako na finał tegorocznego  Święta Parafialnego, w niedzielne, upalne, popołudnie przed kościołem wystąpiły dwa zespoły. Roko i Colino  rozbawili i rozśpiewali najmłodszą (i nie tylko) część publiczności zaś w drugiej części wystąpili zaprzyjaźnieni z nami od lat Zwiastuni z gór

     Oczywiście nie zabrakło tradycyjnego słodkiego 'conieco' tym razem w postaci pączków.

     Fotorelacja w zakładce Galeria i na FB https://www.facebook.com/pg/nspjbatory/photos/?tab=album&album_id=412281252830603


Suma Odpustowa

 

 

 

 

 

     Najważniejsza część Święta. Tradycyjnie została odprawiona w samo południe. Eucharystii przewodniczył

i homilię wygłosił x. Marek Porwolik.

     Fotorelacja w zakładce Galeria i na FB https://www.facebook.com/pg/nspjbatory/photos/?tab=album&album_id=412265782832150


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, siedziba: Chorzów, Długa 32.