WITAMY NA STRONIE

RZYMSKOKATOLICKIEJ PARAFII NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

W CHORZOWIE BATORYM

Liturgia


2019-06-19, Środa, Rok C, I, Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Romualda, opata
2 Kor 9, 6-11
Ps 112 (111), 1b-2. 3-4. 9 (R.: por. 1b)
J 14, 23
Mt 6, 1-6. 16-18
2019-06-20, Czwartek, Rok C, I, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
Rdz 14, 18-20
Ps 110 (109), 1b-2. 3-4 (R.: por. 4b)
1 Kor 11, 23-26
Sekwencja
J 6, 51ab
Łk 9, 11b-17
2019-06-21, Piątek, Rok C, I, Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
2 Kor 11, 18. 21b-30
Ps 34 (33), 2-3. 4-5. 6-7 (R.: por. 18b)
Mt 5, 3
Mt 6, 19-23

Wydarzenia

 

I nastał 42. Pielgrzymki dzień trzeci...

 
 
 
     Po dwóch dniach wędrówki, w upale i w deszczu, przyszedł poniedziałek i to na co wszyscy czekali - dzień spotkania z Maryją i Jej Synem. Krótko przed dziewiątą rano dotarł autobus z 33. pielgrzymami. Z grupy pieszej zostało ok. 25 osób. Wspólnie uczestniczyli w Mszy św. przed Jej wizerunkiem i rozważali na Wałach Mękę Jej Syna.
     O 16.45 dziękowali za dar pielgrzymki i otrzymane łaski w naszej parafialnej świątyni. Symbolicznym zakończeniem pielgrzymowania była modlitwa przy grobach naszych zmarłych Proboszczów.
Fotorelacja w zakladce Galeria i na fb 

Jasnej Góry Ty jesteś Królową...

 

 

 

 

 

 

 

     ...z tą pieśnią, od wielu lat, 42. Pielgrzymka Parafii NSPJ w Chorzowie Batorym wchodzi na Jasnogórskie Wzgórze. Z Piekar wyruszyło niewielu - 28 osób. Po drodze grupa rozrastała się (jak co roku) i przed Jej Oblicze dotarło ok. 40 osób.

     Fotorelacjw zakładce Galeria i na FB https://www.facebook.com/pg/nspjbatory/photos/?tab=album&album_id=403915147000547


Idźcie i głoście! 42. Pielgrzymki dzień I

 

     W sobotę, 15 czerwca, po porannej,  odprawionej przez x. Maćka Eucharystii, wyruszyła 42. Pielgrzymka Parafii NSPJ w Chorzowie Batorym na Jasną Górę. 

     Od początku było wiadomo, że będzie to jedna z najtrudniejszych pielgrzymek. Ale nawet 'najstarsi górale' (czytaj: weterani pielgrzymek) nie pamiętają takiej pogody. Słońce, skwar, upał... Tymi trzema słowami można najprościej określić co działo się na trasie. 

     Grupa może niezbyt liczna - wyruszyło 26 osób, w ciągu dnia powiększała się i do Woźnik dotarło 32. pielgrzymów. Zmęczonych ale szczęśliwych. Dzisiaj sa spodziewani następni..

     Fotorelacja w zakładce GALERIA i na fb https://www.facebook.com/nspjbatory/


Dyspensa po Bożym Ciele

 

ARCHIDIECEZJA KATOWICKA

Informacja o dyspensie na dzień 21 czerwca 2019 r.

 

Ksiądz arcybiskup Wiktor Skworc udziela wiernym archidiecezjikatowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwościod pokarmów mięsnych w piątek po uroczystości Najświętszego Ciałai Krwi Chrystusa – 21 czerwca 2019 r.

Wiernych, którzy skorzystają z dyspensy, Metropolita Katowicki zachęca do podjęcia dzieł miłosierdzia lub innych czynów pokutnych.

Jednocześnie przypominam, że w piątek 28 czerwca 2019 r. wstrzemięźliwość od spożywania mięsa nie obowiązuje z racji przypadającej w tym dniu uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa.

page1image33002992

Katowice, 12 czerwca 2019 r.

Ks. Jan Smolec kanclerz
Kurii Metropolitalnej


Na pielgrzymkowym szlaku: Kalwaria - Wadowice

 

     W sobotę, 8 czerwca br.,  30.  naszych Parafian, pod wodzą ks. Maćka, ponownie  wyruszyło na pielgrzymkowy szlak. Tym razem na ich trasie znalazły się Kalwaria Zebrzydowska i Wadowice.

     W Kalwarii Zebrzydowskiej uczestniczyli, we współkoncelebrowanej przez ks. Maćka, Mszy św o 11.00 oraz mieli czas na samodzielne zwiedzanie Sanktuarium.

     W Wadowicach nawiedzili kościół w którym przyjął chrzest św. Jan Paweł II oraz zwiedzili poświęcone Mu muzeum. Nie obyło się oczywiście bez degustacji papieskich kremówek.

     Za tydzień, 16 czerwca, na pielgrzymkowym szlaku Jasna Góra.

 


Wystarczy ci mojej łaski...

 

 

 

 

 

     ...ten fragment 2 listu św. Pawła do Koryntian, jako swoje hasło prymicyjne, wybrał 25 lat temu ks. Mirosław Czeglik. W niedzielę, 2 czerwca br., podczas uroczystej Eucharystii świętował Srebrny Jubileusz swojego kapłaństwa. 

     Swoją drogę duszpasterską rozpoczął w 1994 r. w katowickiej parafii Podwyższenia Krzyża św. i św. Herberta. Kolejno pracował w parafiach: Trójcy Przenajświętszej w Katowicach, MB Częstochowskiej w Wodzisławiu, św. Alberta Chmielowskiego w Jastrzębiu Zdroju, św. Katarzyny również w Jastrzębiu, św. Maksymiliana Kolbe w Tychach. Od 2016 r. pracuje w naszej parafii.

     Po każdej niedzielnej Mszy św. Jubilat udzielał specjalnego błogosławieństwa.

     Fotorelacja w zakładce GALERIA oraz na fb https://www.facebook.com/nspjbatory/


Dzień dziecka

 

 

 

     Sobota, 1 czerwca była pierwszym, letnim spotkaniem naszych Kolorowych Serc.

     Na zaproszenie pani Małgorzaty Piechoczek, dyrektor TVS, pojechaliśmy świętować Dzień Dziecka do Katowic, razem z TVS. Mnóstwo gier zabaw i poczęstunek to wszystko czekało na nas przy Wydziale Teologicznym UŚ.

     Fotorelacja na FB https://www.facebook.com/Kolorowe-Serca-490289378014233/

 

 


42. Pielgrzymka Parafii NSPJ Batory na Jasną Górę


Remonty, remonty, remonty...

 

 

 

 

     Przy każdym domu zawsze jest coś do roboty: malowanie, wymiany instalacji, poprawki budowlane itp. Nie inaczej jest z naszą światynią.

     Aktualnie, od paru tygodni, trwa renowacja oświetlenia w oknach witrażowych. Wymieniane są paski ledowe oraz zasilacze. Okna i elementy metalowe witraży są czyszczone i malowane. Zakładane są również specjalne listwy - kolczatki, zabezpieczające okna przed ptakami.


Mario, Tyś jest naszym majem...

 

 

 

 

     W niedzielę, 19 maja, mielismy przyjemność wysłuchać w naszej świątyni kolejnego koncertu. Tym razem był to koncert Pieśni Maryjnych. To ostatni koncert z cyklu 'Pieśni Postne, Wielkanocne i Maryjne', które zostały zorganizowane przez Śląski Związek Chórów i Orkiestr Okręg Chorzowsko-Świętochłowicki.
     Tym razem wystąpiły dwa chorzowskie chóry: Chór Lutnia Chorzów oraz nasz parafialny Chór Seraf.


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, siedziba: Chorzów, Długa 32.