Ogłoszenia Duszpasterskie

     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

23 czerwca 2019

 

Dzisiejsza kolekta na otwierane okna w prezbiterium, aby była lepsza możliwość cyrkulacji powietrza w kościele.

Za każdą złożoną ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

W sobotę kolekta na Stolicę Apostolską – Świętopietrze.

Za tydzień w niedzielę kolekta przeznaczona na potrzeby Parafii.

 

 1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i pobożnego przeżycia procesji Bożego Ciała. Za przygotowanie ołtarzy, ustrojenie okien swoich domów, za obecność i modlitwę podczas procesji. Dziękuję chórowi, całej służbie liturgicznej, pocztom sztandarowym, panom niosącym baldachim oraz dzieciom sypiącym kwiaty. Bóg zapłać.
 2. Dziękujemy również pielgrzymom do Częstochowy za podjęty trud i modlitwę oraz uczestnikom nocnego czuwania w Łagiewnikach ze wspólnotą o. Pio.
 3. Przez cały tydzień po mszy wieczornej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Zapraszamy dzieci, zwłaszcza komunijne do sypania kwiatów.
 4. Za tydzień w niedzielę odpust parafialny. Wzorem lat ubiegłych chcemy świętować już od piątku. W planie zabawy dla dzieci, pokazy, koncerty. Szczegóły na plakatach i w gazetce. Będziemy w również uczestniczyć w tych dniach w akcji archidiecezjalnego Caritas: „Tornister pełen uśmiechów”. Homilię odpustową wygłosi ks. Marek Porwolik. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
 5. W poniedziałek o 19.00 na probostwie spotkanie grupy organizującej festyn parafialny.
 6. W piątek z racji uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa dodatkowa msza świeta w intencji Parafian, zwłaszcza chorych i cierpiących o godz. 10.00. Prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła naszym chorym. Również księża oferują pomoc w dowiezieniu do kościoła. Prosimy zgłaszać taką potrzebę do środy.
 7. Zapraszamy na uroczyste nieszpory odpustowe w niedzielę o godz. 15.30.
 8. Zachęcamy rodziców wysyłających dzieci na obozy i kolonie, aby kierowali pisemna prośbę do organizatorów wypoczynku, aby umozliwiono dzieciom uczestnictwo w niedzielnej mszy świętej.
 9. Bezpłatne porady życia rodzinnego i porady prawnicze w środę o 16.00 w kancelarii parafialnej. W sierpniu nie będzie porad.
 • Parafialny zespół Caritas zaprasza potrzebujących nawydawkę żywności: w poniedziałek, środę, piątek od 18.00 do 20.30, wtorek, czwartek i sobotę od 8.30 do 10.30.
 • Spowiedź codziennie pół godziny przed mszami świętymi, a w piątki dodatkowo od 15.00 do 18.00.
 • Zachęcamy do składania pisemnych próśb w osobistych intencjach przez wstawiennictwo o. Pio. Można je składać pod figurą o. Pio. W tych intencjach codziennie modlimy się na mszach świętych w ciągu tygodnia.
 • Zachęcamy do zamawiania mszy świętych. Księża przyjmują intencje mszalne na okres wakacji, które zostaną odprawione poza parafią. Wolna intencja w niedzielę o godz. 19.00.
 • Po mszach przy wyjściu z kościoła jest do nabycia Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, nasza parafialna gazetka.
 1. W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna:

 

            Poniedziałek: 16.30 – 17.30

Środa:16.3o - 17.2o
Piątek: o9.oo - 10.oo

 

Życzymy wszystkim pokoju serca i radości oraz doświadczania obecności Pana Jezusa we wszystkich codziennych sprawach. Wyjeżdżających na wakacje – udanego urlopu i bezpiecznej podróży.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, siedziba: Chorzów, Długa 32.