Ogłoszenia Duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu

29 marca 2020 r.

 

Ofiary można wpłacać na konto parafialne. 

W ostatnim czasie na konto parafialne wpłynęło 3575 zł. 

Bardzo dziękujemy za każdą złożoną ofiarę.

 

  • Dziś obchodzimy V Niedzielę Wielkiego Postu. Ta część Wielkiego Postu ma głęboki charakter pasyjny. Aż do Liturgii Wielkiego Piątku zasłaniamy krzyże.
  • Stosując się do zaleceń Arcybiskupa do 11 kwietnia Msze święte odprawiane są bez udziału wiernych. Stąd kościół jest otwarty do prywatnej, osobistej modlitwy od 8.30 do 18.00, a w niedzielę od 13.00 do 16.00. Prosimy jednak o zachowanie rozporządzenia państwowego, że jednocześnie nie może w świątyni przebywać więcej niż 5 osób.
  • Biskupi udzielili dyspensy od obowiązku niedzielnej Mszy świętej. Gorąco zachęcamy do przeżywania mszy świętej za pośrednictwem TV, radia, internetu.
  • Zachęcamy do wzmożonej modlitwy w domach, zwłaszcza do modlitwy różańcowej i Koronki do Bożego Miłosierdzia. Jako parafianie Serca Pana Jezusa zachęcamy do odmawiania codziennie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji ustania epidemii.
  • Prosimy również o szczególną modlitwę za lekarzy, pielęgniarki i cały personel medyczny.
  • Do końca marca odwołane są porady prawne i psychologiczne.
  • Nie będzie również spotkań dla seniorów w Klubie Przystań. Do odwołania.
  • Spowiedź: na czas kwarantanny zawieszona jest spowiedź w konfesjonałach. W naglących przypadkach prosimy na spowiedź umówić się telefonicznie. Tel: 32 246 13 57 lub ks. Krzysztof Tomalik – 600 49 65 15.
  • Zachęcamy do składania pisemnych próśb w osobistych intencjach przez wstawiennictwo o. Pio, w których modlimy się podczas Mszy św. porannych w tygodniu. Można je składać pod figurą Świętego.
  • W przedsionku kościoła wyłożona jest modlitwa błogosławieństwa potraw na stół wielkanocny oraz pełna treść zarządzenia ks. Arcybiskupa na czas kwarantanny. Teksty znajdują się również na stronie internetowej parafii w zakładce START.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu: 

Poniedziałek: 16.00 – 17.30

Wtorek: 16.0o - 17.30

Środa: 8.30 – 10.00
Piątek: o9.oo - 10.oo 

Jeśli nie ma konieczności prosimy sprawy kancelaryjne załatwiać telefonicznie.

Kwestia złożenia ofiar np. za Msze można  uiścić w późniejszym terminie.

 

Niech Pan Bóg obdarzy nas pokojem na ten niełatwy czas.  Dużo zdrowia i nadziei.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, siedziba: Chorzów, Długa 32.