Ogłoszenia Duszpasterskie

   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

19 maja 2019

Dzisiejsza kolekta na potrzeby naszej Parafii.

Ostatnia kolekta specjalna wyniosła 5475 zł.

Za każdą złożoną ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

Za tydzień kolekta na modernizację kotłowni naszego kościoła.

 

 

 1. Serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania dzieci do I Komunii św., a młodzieży do bierzmowania.
 2. W dzisiejszą niedzielę w katowickiej katedrze o godz. 12.00 msza święta w intencji małżonków przeżywających swoje jubileusze sakramentu małżeństwa z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Serdecznie małżonkom polecamy uczestniczenie w tej uroczystości.
 3. Dziś w niedzielę na godz. 17.00 zapraszamy na koncert chórów: Pieśni Wielkanocne i Pieśni Maryjne.
 4. Dziś rocznicę urodzin obchodzi ks. abp. Wiktor Skworc. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.
 5. Zapraszamy na nabożeństwo majowe. W niedziele majowe o godz. 18.30. W tygodniu o 17.30.
 6. Pamiętajmy w modliwie o maturzystach o pomyślne zadanie egzaminów i mądre, odważne wybory dalszej drogi ich życia.
 7. W czwartek spotkanie Rady Parafialnej o godz. 19.00 na probostwie.
 8. W czwartek 23 maja od 10.00 do 14.00 na placu kościelnym będzie można skorzystać z bezpłatnego badania słuchu.
 9. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic w sobotę 8 czerwca. W planie zwiedzanie Sanktuarium Kalwaryjskiego, Msza św., nawiedzenie wadowickiej Bazyliki oraz Muzeum - Domu Jana Pawła II. Więcej informacji na plakacie. Całkowity koszt z przejazdem i muzeum to 60 zł - zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 10. Zapraszamy na nocne czuwanie modlitewne z o. Pio w Łagiewnikach z 15 na 16 czerwca. Wyjazd w sobotę o godz. 16.00. powrót ok. 5 rano. Zapisy do 16 maja pod numerem telefonu 798014373. Dzwonić po 15.00.
 11. W tym tygodniu wyjątkowo nie będzie porad prawniczych i życia rodzinnego.
 12. Parafialny zespół Caritas zaprasza potrzebujących na wydawkę żywności: w poniedziałek, środę, piątek od 18.00 do 20.30, wtorek, czwartek i sobotę od 8.30 do 10.30.
 13. Spowiedź codziennie pół godziny przed mszami świętymi, a w piątki dodatkowo od 15.00 do 18.00.
 14. Zachęcamy do składania pisemnych próśb w osobistych intencjach przez wstawiennictwo o. Pio. Można je składać pod figurą o. Pio. W tych intencjach codziennie modlimy się na mszach świętych w ciągu tygodnia, a w ostatnią środę każdego miesiąca Wspólnota o. Pio prowadzi adorację o godz. 19.00.
 15. Za tydzień w niedzielę stanowa pielgrzymka mężczyzn i chłopców do Piekar Śląskich. Z naszej parafii pielgrzymi wyruszają o godz. 6.00. Serdecznie zapraszamy.
 16. Idźcie i głoście! Pod tym hasłem w sobotę 15 czerwca wyruszy 42. Piesza Pielgrzymka naszej parafii na Jasną Górę. Tradycyjnie, w poniedziałek, 17.06, dołączy grupa autokarowa. Zapisy od wtorku w kancelarii parafialnej. Przypominamy, że uczestnicy grupy pieszej pragnący wracać autokarem muszą wcześniej zarezerwować miejsce. W dniu powrotu nie będzie takiej możliwości.
 17. W dniach 28-30 czerwca br. organizujemy kolejne Święto Parafialne z okazji naszego Odpustu. Wzorem lat ubiegłych zwracamy się z prośba o ofiarowywanie fantów, które zostaną wykorzystane jako nagrody podczas Święta. Dary można składać na probostwie lub zakrystii.
 18. Zostało jeszcze parę miejsc na wyjazd rodzinny na Mazury w dniach od 3 do 10 sierpnia. Szczegóły u ks. Krzysztofa.
 19. Po mszach przy wyjściu z kościoła jest do nabycia Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, nasza parafialna gazetka.
 1. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna: 

             Poniedziałek: 16.00 – 17.30

 Wtorek: 16.0o - 17.3o

Środa: o8.3o - 10.oo
Piątek: o9.oo - 10.oo

Życzymy wszystkim pokoju serca i radości oraz doświadczania obecności Pana Jezusa we wszystkich codziennych sprawach.

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, siedziba: Chorzów, Długa 32.