WITAMY NA STRONIE

RZYMSKOKATOLICKIEJ PARAFII NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

W CHORZOWIE BATORYM

 

Liturgia


2018-12-10, Poniedziałek, Rok C, I
Iz 35, 1-10
Ps 85 (84), 9ab-10. 11-12. 13-14 (R.: Iz 35, 4d)
Łk 5, 17-26
2018-12-11, Wtorek, Rok C, I
Iz 40, 1-11
Ps 96 (95), 1-2. 3 i 10ac. 11-12. 13 (R.: Iz 40, 9-10)
Mt 18, 12-14
2018-12-12, Środa, Rok C, I
Iz 40, 25-31
Ps 103 (102), 1-2. 3-4. 8 i 10 (R.: 1a)
Mt 11, 28-30

Wydarzenia

 

Tak. Pomagam!

        

 

     7 i 8 grudnia  nasze parafialne koło Caritas wzięło udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności. Od 6 do 21 wolontariusze w Netto przy ulicy Racławickiej zbierali dary dla seniorów z naszej parafii. Dzięki wielkiej ofiarności klientów uzbieraliśmy 8 pełnych koszy! Znalazły się w nich m.in.: słodycze, miody, konserwy, nabiał, produkty sypkie, oleje, soki i mnóstwo innych darów. Za każdy, nawet najmniejszy dar serca, składamy serdeczne Bóg zapłać!

     22 grudnia wszystkie produkty trafią do seniorów naszej parafii.


Mikołaj się zbliża...

     Z listu od Pana Boga

     [...] Posyłam więc Go do Was z dwóch powodów:

1. Abyście się uczyli od Niego dobroci, abyście tak jak On robili dobre uczynki, ktore sprawiają, że świat jest szczęśliwy

2. Abyście od Niego uczyli się Wiary w mojego Syna Jezusa i przez modlitwę oraz uczestnictwo we Mszy św. zostali napełnieni Duchem Świętym, który we wszystkim będzie Wam pomagał.

     Te przesłanie odczytał zebranym w kościele dzieciom ich ulubiony Święty - święty Mikołaj. Oprócz przesłania miał dla wszystkich słodki podarek - świateczną czekoladę.


Dzieci Niepokalanej

     Przyrzeczenie Dziecka Maryi to nie tylko wypowiadane raz do roku słowa. To również piękna modlitwa, skierowana do Matki Bożej i wyrażająca miłość do Niej i pragnienie naśladowania Jej codziennie.

     Jak co roku dnia 8 grudnia Dzieci Maryi obchodziły swoje patronalne święto, podczas porannej Mszy św. nowe dziewczynki złożyły swoją pierwszą przysięgę, starsze ją odnowilo.


IV Wielkohajducki Jarmark Adwentowy

IV Wielkohajducki Jarmark Adwentoey


Ministranci-Puchar Dziekana

 

     Nasi ministranci zajęli 2 miejsce w turnieju piłki halowej o puchar Dziekana. Gratulujemy!!!

     Wspaniała gra chłopaków pozwoliła wygrać z ministrantami Dobrego Pasterza 3:0! W finale lepsi okazali się ministranci od oo. Franciszkanów. 

 


Szczyt Klimatyczny - modlitwa

 

 

Boże ojcze, prowadź nas.
Pomóż nam działać z miłością i odwagą
W Twoje imię, O Panie,
Pomóż nam spełnić nasz obowiązek
ochrony Ziemi, naszego wspólnego domu.

Oto wołanie Ziemi i wołanie ubogich.
Boże Ojcze, otocz nas swoją mocą i światłością,
pomóż nam chronić każde życie
I przygotować się na lepszą przyszłość,
na nadejście Twojego Królestwa
równości, pokoju, miłości i piękna.

Amen

 

 


ORSZAK TRZECH KRÓLI'2019

 

Konkurs Głosuj na wielbłąda!  Wygraj korony!
     Po raz szósty mieszkańcy miejscowości, w których odbędzie się Orszak Trzech Króli, będą mogli wygrać dla swojego Orszaku WIELBŁĄDA! Egzotyczny aktor weźmie udział w jasełkach w zwycięskiej miejscowości 6 stycznia 2019 roku. Organizatorem konkursu jest Fundacja Orszak Trzech Króli. Wizytę wielbłąda wygra miejscowość, która uzyska najwięcej ważnie oddanych głosów.
     Konkurs trwa od 12 listopada 2018 r. od godz. 12.00 do 30 listopada 2018 r. do godz. 12.00. Głosowanie na miejscowości odbywa się na stronie www.orszak.org
     W konkursie można wygrać następujące nagrody:
I miejsce – wizyta wielbłąda
II miejsce – 3.000 czekoladek
III miejsce – 2.000 czekoladek
     Dodatkowo: Miejscowości, które uzyskają ponad 400 ważnych głosów, otrzymają 400 dodatkowych koron; miejscowości, które otrzymają ponad 800 ważnych głosów, otrzymają 800 dodatkowych koron; miejscowości, które otrzymają ponad 1200 ważnych głosów, otrzymają 1200 dodatkowych koron itd.
     Jedna osoba może zagłosować jeden raz. Na podany adres mailowy wysyłana zostanie wiadomość z linkiem aktywacyjnym w przeciągu ok. 60 minut. Kliknięcie w link jest warunkiem oddania ważnego głosu. Należy sprawdzać spam, ponieważ wiadomość z linkiem aktywacyjnym może tam trafić.

Modlitwa Uwielbienia - każda środa 19.00


Św. Tarsycjuszu miej ich w swojej pieczy...

     W niedzielę, 18 listopada, nasi ministranci przeżywali swoje patronalne święto - wspomnienie św. Tarsycjusza.

     Podczas Mszy św. o godz. 10:30 do grona kandydatów został przyjęty Tomasz Buk, zaś ministrantami zostali ustanowieni: Kordian Kordek, Jakub Horwath i Jarosław Horwath. Wszyscy ministranci odnowili swoje przyrzeczenia.

    Po Mszy św. miało miejsce spotkanie na probostwie przy kawie, herbacie i ciastku, w którym uczestniczyli ministranci wraz ze swoimi rodzicami. Ministrantom życzymy wytrwałości w służbie i radości płynącej z bycia blisko Pana Jezusa, a rodzicom dziękujemy za życzliwość i wszelką pomoc.

 


ŚDM - dla młodzieży


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, siedziba: Chorzów, Długa 32.