Ogłoszenia Duszpasterskie

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

20 października 2019 

 

Dzisiejsza kolekta na misje.

Za każdą złożoną ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

Za tydzień kolekta na naszą Parafię.

 

 • Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Misjach Parafialnych. Życzymy, aby Słowo Boże kiełkowało w sercach i przynosiło obfite plony wiary, nadziei, miłości.
 • W ubiegłym tygodniu nasi ministranci zdobyli pierwsze miejsce w piłce nożnej w naszym dekanacie. Serdecznie gratulujemy.
 • Dziś w niedzielę we wszystkich parafiach liczenie wiernych uczestniczących we Mszy świętej.
 • Trwamy w modlitwie różańcowej. Zapraszamy codziennie o godz. 17:15, a w niedzielę o 18:30.
 • We wtorek o 18:00 Msza święta w intencji nauczycieli i pracowników naszej SP nr 37.
 • W środę o 16:00 w kancelarii możliwość do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych i porad życia rodzinnego.
 • Można bezpłatnie skorzystać z pomocy psychologicznej. Dyżury odbywają się w każdą środę w godzinach od 18:00 do 20:00. Aby skorzystać z pomocy psychologicznej proszę umawiać się na spotkania poprzez kontakt telefoniczny, który jest dostępny na plakacie przy wejściu do kościoła oraz w gazetce parafialnej. Pomoc psychologiczna finansowana jest przez UM Chorzów.
 • Ministranci spotykają się w sobotę o godz. 9:00, a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10:00. Zapraszamy chłopców do grupy ministranckiej i dziewczynki do grona Dzieci Maryi.
 • Młodzież serdecznie zapraszamy na spotkania oazowe w piątki. Rozpoczynamy Mszą świętą o 18.00, a potem spotkanie formacyjne.
 • Zachęcamy do składania pisemnych próśb w osobistych intencjach przez wstawiennictwo o. Pio, w których modlimy się podczas Mszy św. porannych w tygodniu. Można je składać pod figurą Świętego.
 • Przypominamy o możliwości spowiedzi św. codziennie pół godziny przed Mszą św., a w piątek od godz. 15:00 do 18:00.
 • Już dziś zapraszamy dorosłych i dzieci na Marsz Wszystkich Świętych 30 października o godz. 17.15. Wyruszymy spod kościoła. Dzieci zapraszamy, aby przebrały się w swojego ulubionego świętego.
 • Zachęcamy do zamawiania Mszy św. na nowy rok kalendarzowy. Do końca października przyjmujemy Msze z okazji jubileuszy i rocznic urodzin, a od listopada również za zmarłych. Wolne intencje: w poniedziałek, środę, czwartek, piątek.
 • Parafialny zespół Caritas wydaje żywność: w poniedziałki i piątki od 18:00 oraz w środy od 8:30.
 • Parafialny zespół Caritas rusza z programem „Masz Sąsiada”. Program ma na celu pomoc starszym, samotnym, schorowanym osobom z naszej parafii, a także zaangażowanie młodzieży do współpracy z nami. Jeżeli masz sąsiada, który potrzebuje pomocy lub jesteś młodym, wrażliwym człowiekiem i chcesz zostać wolontariuszem zgłoś się do proboszcza lub bezpośrednio do punktu Caritas.
 • Wyjazd do Kopalni soli "Wieliczka" odbędzie się w najbliższą sobotę, 26 października, o godz. 8:45 - serdecznie zapraszamy wyjeżdżających na Mszę św. poranną. Prosimy, alby dzieci szkolne zabrały ze sobą ważne legitymacje, a starsi uczestnicy wyjazdu - legitymację emeryta-rencisty. Planowany powrót około godz. 17:00.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej oraz do nabycia parafialnej gazetki. Gorąco zachęcamy do wsparcia naszych misjonarzy poprzez nabycie kalendarza na nowy rok. Ofiara dowolna.

 

 

Kancelaria parafialna:

            Poniedziałek: 16.00-17.30

            Wtorek:            16.00-17.30
            Środa:               08.30-10.00
            Piątek:              09.00-10.00

 

Życzymy dobrego świętowania niedzieli, błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, siedziba: Chorzów, Długa 32.