Ogłoszenia Duszpasterskie

     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

16 czerwca 2019

 

Dzisiejsza kolekta na potrzeby naszej Parafii, a przed kościołem zbiórka na domy opieki wspólnoty s. Małgorzaty Chmielewskiej Chleb Życia.

Za każdą złożoną ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

W Uroczystość Bożego Ciała i w przyszłą niedzielę kolekta specjalna na otwierane okna w prezbiterium,

aby była lepsza możliwość cyrkulacji powietrza w kościele.

 

 1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej o. franciszkanina wraz z wolontariuszami świeckimi ze Wspólnoty Chleb Życia i dziękujemy za świadectwo wiary i miłości do Boga poprzez posługę najuboższym.
 2. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 3. W sobotę wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę z naszej Parafii. Pamiętajmy w modlitwie o pielgrzymach.
 4. Grupa autokarowa na Jasną Górę wyjeżdża spod kościoła w poniedziałek o 6.30.
 5. Kończy się rok szkolny. Zapraszamy dzieci, nauczycieli oraz rodziców na mszę świętą dziękczynną w środę na godz. 8.00.
 6. Zachęcamy rodziców wysyłających dzieci na obozy i kolonie, aby kierowali pisemna prośbę do organizatorów wypoczynku, aby umozliwiono dzieciom uczestnictwo w niedzielnej mszy świętej.
 7. Wyjątkowo w tym tygodniu nie będzie modlitwy uwielbienia w środę.
 8. W czwartek zapraszamy na procesję teoforyczną ulicami naszej Parafii. Procesja z Najświętszym Sakramentem odbędzie się po mszy o 8.00. Przejdziemy następującą trasą: Chocimska, Ratuszowa, Stwosza, Armii Krajowej, Plac Waryńskiego, Stwosza, Długa, Wyspiańskiego. Prosimy wzorem lat ubiegłych o przygotowanie ołtarzy oraz przystrojenie okien swoich domów. Dzieci wczesno-komunijne i pierwszo-komunijne prosimy do posługi sypania kwiatów. Bóg zapłać za zaangażowanie.
 9. W piątek zapraszamy na katechezę dla dorosłych o godz. 19.00 na probostwie. Temat: „Nikt nie jest samotną wyspą”.
 10. Bezpłatne porady życia rodzinnego i porady prawnicze w środę o 16.00 w kancelarii parafialnej.
 11. Parafialny zespół Caritas zaprasza potrzebujących nawydawkę żywności: w poniedziałek, środę, piątek od 18.00 do 20.30, wtorek, czwartek i sobotę od 8.30 do 10.30.
 12. Spowiedź codziennie pół godziny przed mszami świętymi, a w piątki dodatkowo od 15.00 do 18.00.
 13. Zachęcamy do składania pisemnych próśb w osobistych intencjach przez wstawiennictwo o. Pio. Można je składać pod figurą o. Pio. W tych intencjach codziennie modlimy się na mszach świętych w ciągu tygodnia, a w ostatnią środę każdego miesiąca Wspólnota o. Pio prowadzi adorację o godz. 19.00.
 14. W dniach 28-30 czerwca br. organizujemy kolejne Święto Parafialne z okazji naszego Odpustu. Wzorem lat ubiegłych zwracamy się z prośba o ofiarowywanie fantów, które zostaną wykorzystane jako nagrody podczas Święta. Dary można składać na probostwie lub zakrystii. Będziemy również w tych dniach brali udział w akcji Caritasu: „Tornister pełen uśmiechów.”
 15. Zachęcamy do zamawiania mszy świętych.  Księża przyjmują intencje mszalne na okres wakacji, które zostaną odprawione poza parafią.
 16. Po mszach przy wyjściu z kościoła jest do nabycia Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, nasza parafialna gazetka.
 17. Po mszach w zakrystii można złożyć swój podpis pod petycją udzielenia wsparcia projektowi ustawy o zmianie ustawy z 6 czerwca 1997 r., w sprawie pedofilii.
 1. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna:

 

             Poniedziałek: 16.00 – 17.30

  Wtorek: 16.0o - 17.3o
Środa: o8.3o - 10.oo
Piątek: o9.oo - 10.oo

 

Życzymy wszystkim pokoju serca i radości oraz doświadczania obecności Pana Jezusa we wszystkich codziennych sprawach.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, siedziba: Chorzów, Długa 32.