Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

20 września 2020 r.

 

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Bardzo dziękujemy za każdą złożoną ofiarę.

Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.

 

 • Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu – pamiętajmy w modlitwie o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji.
 • Od poniedziałku do czwartku, w salce przy naszym kościele o godz. 19:00, będą odbywały się nauki przedmałżeńskie – pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy przygotowują się do zawarcia związku małżeńskiego.
 • W środę od godz. 16:00 w kancelarii parafialnej można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych; o godz. 17:30 nabożeństwo do MB Pocieszenia; a po Mszy św. wieczornej modlitwa uwielbienia, którą we wspomnienie o. Pio poprowadzi Wspólnota Ojca Pio.
 • W piątek spotkanie dla rodziców, którzy pragną rozpocząć przygotowanie dziecka do pierwszej Komunii św. w bieżącym roku szkolnym, o godz. 18:40 w kościele.
 • W sobotę swoje imieniny obchodzi ks. abp senior Damian Zimoń. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 • Serdecznie zapraszamy chłopców do grona ministrantów – zbiórka w sobotę o godz. 9:00, dziewczynki do Dzieci Maryi – spotkania w sobotę o godz. 10:00, a młodzież począwszy od 7 klas na spotkania oazowe - w piątek po Mszy wieczornej.
 • W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W tym dniu też będzie możliwość nabycia ciasta i tym samym wsparcia potrzebującego leczenia dziecka. Ciasto będzie można kupić po Mszy św. o godz. 8:00 i będzie sprzedawane aż do ostatniego kawałka.
 • Pisemne prośby w osobistych intencjach przez wstawiennictwo o. Pio, w których modlimy się podczas Mszy św. porannych w tygodniu, można je składać pod figurą Świętego.
 • Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św., a w piątek od 15:00 do 18:00. Po każdym penitencie ksiądz zdezynfekuje klęcznik.
 • W dalszym ciągu w naszych modlitwach pamiętamy o lekarzach, pielęgniarkach i całym personelu medycznym.
 • Osoby potrzebujące zapraszamy na wydawkę żywności. Bardzo prosimy o przestrzeganie ustalonych odgórnie przepisów sanitarnych.
 • W przedsionku kościoła można nabyć Gościa Niedzielnego oraz gazetkę parafialną.
  W „Gościu” m.in.: o mediach społecznościowych, które są jak fala powodziowa, niosąc ze sobą wszystko - skarby i śmieci. Prawdę od fałszu trudno tu oddzielić. Tymczasem wolność słowa wiąże się z odpowiedzialnością; o siostrze zakonnej, która przez 14 lat pracowała w slumsach; rozmowa z autorem książki „Życie po śmierci” na temat tak zwanej śmierci klinicznej - czy jest to przejaw łaski czy iluzja?
 • Błogosławionego tygodnia!

 

Wszystkie Msze św. są transmitowane

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, siedziba: Chorzów, Długa 32.