I Komunia i Wczesna Komunia Święta

Jezus mówi: "Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki... Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne... trwa we Mnie, a Ja w nim" (J 6, 51. 54. 56).

/KKK 1406/

 

Pierwsza Komunia św. udzielana jest dzieciom-uczniom klas III SP.

 

W naszej parafii przeżywamy tę uroczystość zawsze w II niedzielę maja i w sobotę poprzedzającą podczas Eucharystii o godz. 10.30.

Wczesnej Komunii św. udzielamy dzieciom po dodatkowym przygotowaniu katechetycznym uwzględniającym osobiste predyspozycje dziecka. Jeżeli zbierze się grupa takich dzieci, to Uroczystość Wczesnej Komunii św. odbędzie się w II niedzielę maja podczas Eucharystii o godz. 10.30.

 

Od paru lat uroczystości komunijne przeżywamy według następującego planu:

- sobota (przed drugą niedzielą maja):

  • godz. 10.30 dzieci z klasy 3A

- niedziela (druga niedziela maja):

  • godz. 10.30  3B 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, siedziba: Chorzów, Długa 32.