Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
11 sierpnia 2019 r.

     Nie wiemy, kiedy Chrystus powtórnie przyjdzie na ziemię. Nie znamy też daty naszej śmierci. Mamy jedynie
pewność, że to nastąpi. Jezus dzisiaj zachęca nas, abyśmy byli na to gotowi. Wśród problemów i radości
codziennego życia nie zapominajmy o naszym dążeniu do szczęścia wiecznego w niebie. Każdy dzień może być
ostatnim dla nas na ziemi. Ważne, abyśmy zawsze byli przygotowani na spotkanie z Bogiem.
     Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Za każdą złożoną ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Za tydzień ofiara również na cele parafialne.


1. Dziękujemy Ojcom Franciszkanom za pomoc duszpasterską w czasie wakacji.


2. We wtorek, 13 sierpnia, zapraszamy na Nabożeństwo fatimskie po Mszy św. wieczornej - prosimy zabrać ze sobą świece.


3. W środę wspominamy św. Maksymiliana Marię Kolbego. W tym dniu zapraszamy na Nabożeństwo do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17:30. Msza św. o godz. 18:00 zostanie już odprawiona z formularza o Wniebowzięciu NMP.


4. W czwartek obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwaną świętem MB Zielnej. Zgodnie z tradycją pobłogosławimy i poświęcimy zioła i kwiaty przyniesione przez wiernych do kościoła. W tym dniu utrzymujemy niedzielny porządek Mszy św. (wypada Msza św. o godz. 16:00).


5. W tygodniu przypada III piątek miesiąca. Po Mszy św. porannej nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego.


6. W sobotę obchodzimy uroczystość św. Jacka - głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej. W tym dniu odwiedzimy chorych i wiekiem osłabionych parafian - prosimy zgłaszać ich adresy.


7.  W przyszłą niedzielę odbędzie się stanowa pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej. Początek pieszej pielgrzymki kościele o godz. 6:00.


8. Trwa turnus rodzinny na Mazurach, wszystkich jego uczestników polecajmy naszej modlitwie.

 

9. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych i do wpisywania się do Księgi Trzeźwości.

 

10. Do końca sierpnia zawieszamy porady prawne.

 

11. Wszystkim udającym się na wypoczynek przypominamy o świątecznej i niedzielnej Mszy św.

 

12. Przypominamy o możliwości spowiedzi św. codziennie pół godziny przed Mszą św., a w piątek od godz. 15:00 do 18:00.

 

13. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. Wolne intencje: środa o godz. 8:00, w czwartek (w Uroczystość) o godz.: 11:00 (BetaMed), 12:00, 19:00 i w przyszłą niedzielę godz. 11:00 (BetaMed).

 

14. Pielgrzymka Legionu Maryi do Częstochowy odbędzie się 14 września. Wyjazd o godz. 7:00 sprzed kościoła św. Jadwigi. Koszt 30 zł, zapisy w kancelarii do 19 sierpnia.

 

15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej oraz do nabycia naszych intencji i ogłoszeń. Do „Gościa niedzielnego” dołączona jest płyta CD z najpiękniejszymi pieśniami maryjnymi i patriotycznymi w wykonaniu Wojska Polskiego, a także przeczytamy w nim „o istocie pielgrzymowania, czyli że pielgrzymka to wierne odbicie drogi chrześcijanina do nieba”, ponadto „w rozmowie z o. Zdzisławem Kijasem, autorem książki o św. Maksymilianie Kolbem, przybliżamy ludzki wymiar postaci tego wielkiego świętego.

 

16. Kancelaria w okresie wakacyjnym jest czynna w godzinach: poniedziałek: 16:30 - 17:30, środa: 16:30 - 17:20 i piątek: 9:00 - 10:00.


17. W okresie wakacyjnym w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 16.00.


18. Parafialny zespół Caritas wydaje żywność: w poniedziałki i piątki od 18:00 do 20:30 oraz w środy od
8:30 do 10:30.


Życzymy pięknego świętowania niedzieli, błogosławieństwa Bożego na cały tydzień, a udającym się na wypoczynek „Bożych wakacji”. Pielgrzymującym do Piekar głębokich przeżyć duchowych.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, siedziba: Chorzów, Długa 32.