Ogłoszenia Duszpasterskie

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E 

5 Niedziela Zwykła

5 luty 2023 r.

 

Dzisiejsza kolekta na potrzeby archidiecezji: utrzymanie i działalność domów rekolekcyjnych,

 a po mszach świętych Zespół Caritas zbierze ofiary na stroje śląskie dla naszej Parafii.

Ostatnia kolekta wyniosła 5517 zł.

Bardzo dziękujemy za każdą modlitwę, ofiarę i wszelkie prace na rzecz kościoła i wspólnoty parafialnej, zwłaszcza za prace przy demontażu stajenki. Dziękujemy za pomoc dorosłym, młodzieży i dzieciom.

Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii, a przed kościołem zbiórka na Parafię Ewangelicką w Szopienicach.

 

 • W dzisiejszą niedzielę kazania przedwizytacyjne wygłosi ks. Tomasz Wojtal. Bardzo serdecznie witamy Go w naszej wspólnocie i dziękujemy za posługę głoszenia Słowa Bożego.
 • W poniedziałek na Mszach świętych poświęcimy chleb ku czci św. Agaty.
 • Modlitwa medytacyjna we wtorki o godz. 19.00 w salce kościoła. Serdecznie zapraszamy.
 • Modlitwa uwielbienia w środy o godz. 18.45 w kościele. Serdecznie zapraszamy.
 • Bezpłatne porady prawne w środę o godz. 8.30 w kancelarii parafialnej.
 • Nabożeństwo ku czci MB Pocieszenia w środy o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
 • Poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do Komunii św. odbędzie się w niedzielę, 5 lutego, w czasie Mszy św. o godz. 10:30.
 • Spowiedź codziennie pół godziny przed mszami świętymi, a w piątki od godz. 15.00 do godz. 18.00.
 • Ministranci mają zbiórki w soboty o godz. 9.00, a Dzieci Maryi w soboty o godz. 10.00. Zapraszamy.
 • Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy od poniedziałku do soboty po Mszy porannej do Mszy wieczornej.
 • Klub Seniora Przystań zaprasza na spotkania we wtorki na godz. 16.00. Spotkania odbywają się w przedszkolu.
 • Punkt Caritas zaprasza potrzebujących na wydawkę żywności.
 • Zachęcamy do składania pisemnych próśb w osobistych intencjach przez wstawiennictwo o. Pio oraz MB Pocieszenia.
 • Nasz szafarz Wojciech regularnie co 10 dni organizuje transport żywności i ubrań na tereny Ukrainy dotknięte wojną. Osoby, które chciałyby podzielić się artykułami spożywczymi (ale nie takie, które mają krótki termin ważności) proszeni są o przynoszenie darów do naszego punktu Caritas od poniedziałku do piątku od godz. 17.30 do godz. 18.30.
 • "Świeć przykładem" - wojna w Ukrainie trwa... Na froncie nie ma czym się ogrzać, jest ciemno... Postanowiliśmy wesprzeć inicjatywę produkcji ŚWIEC OKOPOWYCH dla żołnierzy ukraińskich, dzięki którym mogą przetrwać noc w okopie, ogrzać się, a nawet ugotować posiłek. Prosimy o przynoszenie nowych lub starych niedopalonych świec (kolor nie ma znaczenia) lub wkładów do zniczy, można też zakupić parafinę. Wszystkie zebrane produkty posłużą do produkcji świec okopowych. Przynoszone dary można składać w przedsionku probostwa. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy. Koordynatorzy akcji: Anna Krawczyk, Monika Konieczna - Kowalczyk, Ewa Kordecka.
 • Dyrekcja i nauczyciele SP 37 przy ul. Ratuszowej w Chorzowie zapraszają Rodziców i kandydatów do klas pierwszych na Dzień Otwarty Szkoły w środę, 8 lutego, w godzinach od 15:30 do 17:00. 
 • Zapraszamy do zapoznania się z ofertą parafialnego wyjazdu do Medjugorie połączonego z wypoczynkiem w dniach 23 do 30 czerwca br. Osoby zainteresowane oraz osoby, które mają jakiekolwiek pytania co do pielgrzymki, proszone są o kontakt z ks. Maciejem.
  Spotkanie z przedstawicielami biura Galilea Travel w piątek 24 lutego o godz. 18.45 w kościele.
  Szczegółowy plan wyjazdu znajduje się w bieżącym numerze naszej gazetki, jest zamieszczony na parafialnym Facebooku, a także wywieszony jest na drzwiach wejściowych i w gablotkach.
 • W dniach od 15 do 19 lutego będziemy przezywać w parafii wizytację kanoniczną ks. abp. Adriana Galbasa. Plan wywieszony jest w gablotce. Polecamy te intencję modlitwie wspólnot parafialnych i modlitwie osobistej.
 • W przedsionku kościoła można nabyć Gościa Niedzielnego oraz parafialną gazetkę.

Kancelaria parafialna czynna:

 

Poniedziałek: 16.00-17.30

Wtorek: 16.00-17.30

Środa: 9.00-10.00

Piątek: 9.00-10.00

 

Kancelaria parafialna posiada terminal płatniczy

 

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, siedziba: Chorzów, Długa 32.